Search
Close this search box.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در دیدار با امیرالحاج مسلمانان تایلند: طرح جدید استکبار، زدودن و گرفتن شریعت اسلام از جوانان است

امیرالحاج مسلمانان تایلند و نمایندگان شیخ‌الاسلام این کشور، روز دوشنبه 16 مرداد 1402 با دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در سالن جلسات مجمع تهران دیدار کردند.

آیت‌الله «رضا رمضانی» در این دیدار ضمن خیرمقدم به میهمانان با اشاره به جایگاه حج در اسلام اظهار داشت: بر اساس روایتی از امام باقر(ع)، یکی از ارکانی که اسلام بر آن بنا شده، حج است. حج برای تعاملات و حل مشکلات، بین ملت‌های مسلمان رابطۀ بین‌المللی ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: مسلمانان در منا گرد هم جمع می‌شوند و بهترین تعاملات بین آنها می‌تواند شکل بگیرد، اما دشمنان مشترک مسلمان، این اجتماع را نمی‌خواهند و نمی‌گذارند که وحدت بین مسلمین به صورت کامل شکل گیرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) درباره اهمیت و ضرورت وحدت بین مسلمانان عنوان کرد: نگاه ما نسبت به مسلمانان مبتنی بر حدیث «المومن اخ المومن»، بر محور محبت و رویکرد همکاری و هم‌افزایی است. از سوی دیگر وحدت میان امت اسلام، باور و راهبرد ما است و نه یک تاکتیک موقت و کوتاه مدت.

وی تأکید کرد: امروزه مسلمانان اعم از ملت‌ها و دولت‌ها، بیش از گذشته باید از ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خود استفاده کنند. اجتماع این ظرفیت‌ها، اقتدار و قدرت عظیم مسلمانان را در برابر استکبار نشان می‌دهد. امام خمینی (ره) فرمودند: «اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‌ریختند، آن را سیل می‌برد.» ما معتقدیم اگر مسلمانان در حوزه اقتصاد در کنار هم می‌بودند، بزرگترین قدرت اقتصادی را تشکیل می‌دادند. همچنین همه رهبران دینی و مسلمانان باید مواظب باشند که دشمن از هیچ طریقی در جامعه ما نفوذ نکند.

آیت‌الله رمضانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اهداف مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: مجمع به دنبال رشد عقلانیت، معنویت و عدالت در جهان است و در کلیه زمینه‌های کاری خود این ادبیات و خط فکری و عملی را دنبال می‌کند.

وی در تشریح دستاوردها و فعالیت‌های مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: دانشنامه مجازی ویکی شیعه به 22 زبان و خبرگزاری ابنا به 26 زبان، فعالیت می‌کند. در دانشگاه بین‌المللی اهل بیت(ع) از 29 ملیت در حال تحصیل هستند و تاکنون 2 هزار اثر پژوهشی در 58 زبان منتشر کرده‌ایم.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه اسلام باید بدون تحریف و بدون افراط و تفریط به مسلمانان منتقل شود، افزود: دشمنان به دنبال اختلاف‌افکنی و به جان هم انداختن مسلمانان با یکدیگر هستند و در سه دهه اخیر، بیشترین قربانیان در دنیا به نام اسلام و در میان مسلمانان انجام شده است.

وی جنایات تکفیری‌ها در جهان اسلام را یادآور شد و ادامه داد: داعش و تکفیری‌ها به نام اسلام و با تکبیر و تهلیل، انسان‌ها را سر می‌بریدند در حالی که اعمال آن‌ها هیچ ربط و نسبتی با اسلام نداشت و ندارد. جا دارد از سرداران جهان اسلامی و حوزه مقاومت به نیکی یاد کنیم که شرّ آنان را از مسلمانان دور کردند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه مجموعه‌های دینی و مذهبی باید دین اسلام را به صورت جامع، دقیق و عمیق معرفی کنند، افزود: طرح جدید استکبار، زدودن و گرفتن شریعت اسلام از جوانان است. آنان این طرح را در جامعه خود اجرا کردند تا جوانان مسیحی وارد کلیسا نشوند و همین نقشه را برای ما اجرا می‌کنند تا جوانان مسلمان در مساجد حضور پیدا نکنند.

وی درباره فعالیت استکبار جهانی در فضای مجازی علیه باورهای دینی مسلمانان عنوان کرد: غرب در فضای مجازی به دنبال ترویج فرهنگ و سبک زندگی خود است. لذا هنر ما این است که فضای مجازی را به عنوان بستر تبلیغ اسلام ناب محمدی در خدمت بگیریم و محتواهای مناسب را وارد سایت‌ها، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کنیم. در این راستا لازم است به شکل ویژه برای جوانان برنامه داشته باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به تلاش‌ها و فعالیت‌های شیخ احمد قمی در تایلند اشاره کرد و افزود: شیخ احمد قمی منادی وحدت و تقریب بین مسلمانان بود و ما بعد از 400 سال از فوت وی، از ایشان به خیر و نیکی یاد می‌کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: الحمدلله ظرفیت مسلمانان تایلند خوب است؛ مهم این است که این ظرفیت به درستی مدیریت و هدایت شود و رهبران مسلمان هم بتوانند وظایف خود را به نحو شایسته‌ای انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط